Podsumowanie ferii 2020 w Gminie Słupsk

Przeszło 250 uczestników skorzystało z organizowanych przez Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną Gminy Słupsk zajęć, odbywających się w dwunastu Centrach Aktywności Lokalnej. Podjęcie tej inicjatywy było możliwe dzięki dotacji z Gminnego Programu Profilaktyki Uzależnień Gminy Słupsk.

– Staramy się, aby nasze zajęcia były atrakcyjne i zróżnicowane, by proponować uczestnikom cały czas coś nowego. Dzięki temu z roku na rok zwiększa się liczba chętnych do udziału w zajęciach. Zależy nam na tym, aby dzieci się nie nudziły, organizujemy różnego typu warsztaty, wyjazdy, a także gry i zabawy animacyjne. Ferie i wakacje to czas wzmożonej działalności naszych Centrów Aktywności mówi Justyna Seweryn prowadząca zajęcia w Bukówce.

Podsumowanie ferii w Gminie Słupsk
Podsumowanie ferii w Gminie Słupsk

Ponadto w Centrum Kultury w Głobinie oraz Lądowisku Kultury w Redzikowie zorganizowano ferie artystyczne. Składał się na nie cykl warsztatów o rozmaitej tematyce (np. Robotyka Lego WeDo, String Art, Sensoplastyka, Upcykling oraz warsztaty modelarskie, cyrkowe, teatralne itd.). Zadbaliśmy o dość bogatą i zróżnicowaną ofertę zajęć, starając się sprostać oczekiwaniom dzieci oraz rodziców. W sumie wzięło w nich udział ponad 80 uczestników.

Również w pozostałych miejscowościach Gminy Słupsk, w których nie udało się przeprowadzić zorganizowanych zajęć, zadbano o zapewnienie na czas ferii atrakcyjnej oferty spędzenia wolnego czasu.