Pod Słupskiem powstanie centrum logistyczne Biedronki? To możliwe

Nowe terenu inwestycyjne o powierzchni niemal 35 hektarów oddały dziś oficjalnie do użytku władze gminy Słupsk. Już znalazł się inwestor, który chce zainwestować na pięciu hektarach. Choć władze gminy nie chcą zdradzać nazwy inwestora nieoficjalnie mówi się o tym, że będzie to firma Jeronimo Martins, właściciel sieci sklepów Biedronka.

 
Oddany dziś do użytku teren znajduj się tuż za granicą Słupska, przy zjeździe na obwodnicę na terenie Głobina, choć oficjalna nazwa tego obszaru to „Płaszewko”. Na tym terenie gmina wybudowała 2 kilometry nowych dróg wraz z siecią kanalizacyjną i deszczową.

 
Z obszaru prawie 35 hektarów 7,5 hektara zostanie wkrótce włączona do Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. I to właśnie na 5 hektarach z obszaru strefy wkrótce ma wybudować swój zakład duży inwestor. – Nie chcę wymieniać jaka to firma, bo obowiązuje mnie tajemnica handlowa, ale mam zapewnienie, że gdy tylko nasz teren zostanie włączony do SSSE inwestor ten przystępuje do przetargu na te grunty – zaznacza Barbara Dykier, wójt gminy Słupsk.

 
Nieoficjalnie ustaliliśmy, że terenami inwestycyjnymi zainteresowany jest właściciel sieci sklepów Biedronka. Pod Słupskiem chce utworzyć centrum logistyczno-magazynowe dla swoich towarów.
Zatrudnienie w nowym zakładzie ma znaleźć kilkadziesiąt osób.