20 złotych wystarczy, żeby obniżyć rachunki za prąd. Oni wiedzą jak to możliwe

Zielony Punkt, czyli poradnia, w której dowiemy się jak oszczędzać energię i w jaki sposób pozyskiwać energię z wiatru i ze słońca powstał w Słupsku. Jego siedziba powstała w SCOPiES przy ul. Niedziałkowskiego, ale pracownicy punktu będą namawiać do oszczędzania energii także na ulicach miasta.

 
Z usług Zielonego Punktu może skorzystać każdy. – Codziennie od godziny 9 do 17 ekodoradcy będą czekać na zainteresowanych tematem oszczędności energii i wykorzystania odnawialnych jej źródeł – mówi Beata Jocz, pracownica Zielonego Punktu.

 

 

Jak zaznaczają organizatorzy punktu ekologiczne i oszczędne korzystanie z energii wiąże się ze świadomością użytkowników i ich nawykami. Dwadzieścia złotych wystarczy, aby kupić dwie żarówki LED i zacząć oszczędzać energię elektryczną, a z tego co zaoszczędzimy za jakiś czas kupić kolejne żarówki LED i kolejne, a w ten sposób – bez kosztów wymienić wszystkie żarówki na energooszczędne i płacić mniejsze rachunki za prąd.

 

 

Porady Zielonego Punktu udzielane będą przy ul. Niedziałkowskiego 6, a także w Urzędzie Miasta oraz w siedzibach spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, przedsiębiorstw, organizacji pozarządowych, instytucji miejskich i uczelni.

Z inicjatywą powstania Zielonego Punktu wyszły władze Słupska. Udało się go zrealizować dzięki pomocy innych organizacji m.in. Centrum Inicjatyw Obywatelskich w Słupsku oraz Powiatowego Urzędu Pracy w Słupsku. Ta ostatnia instytucja pomogła w zatrudnieniu pięciu bezrobotnych jako pracowników.