Pochowają kilkaset dzieci utraconych. Także w Słupsku

W październiku zorganizowane będą pogrzeby dzieci utraconych. Po raz drugi taki pogrzeb odbędzie się w Słupsku. Nasze miasto umożliwiło formalnie chowanie dzieci, które nie przyszły na świat, po tym, gdy rok temu stworzyło kwaterę dzieci utraconych na nowym cmentarzu.

 

 

Dziećmi utraconymi nazywane są dzieci, które zmarły przed narodzinami, będąc jeszcze w łownie matki. W październiku pogrzeby dzieci nienarodzonych odbędą się w Koszalinie, Szczecinku, Słupsku i w Pile. W sumie pochowanych zostanie kilkaset nienarodzonych dzieci.

 

 

W mieście nad Słupią uroczystość odbędzie się po raz drugi. – Organizatorzy zdecydowali, że pochówek odbędzie się dokładnie w obchodzonym na całym świecie Dniu Dziecka Utraconego, czyli 15 października –informuje ks. Wojciech Parafinowicz, rzecznik kurii biskupiej w Koszalinie. Msza św. w intencji rodziców po stracie o godz. 11.00 w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego. Następnie o godz. 12.10 uroczystości pogrzebowe na Nowym Cmentarzu przy kwaterze dzieci utraconych.