Otylia Jędrzejczak będzie szkoliła słupskie dzieci

Dziś w Słupsku gości Otylia Jędrzejczak, była mistrzyni olimpijska w pływaniu. Z władzami Słupska podpisała umowę organizowania projektów promujących sport. Pierwszy z nich pod nazwą „Mistrzynie w szkołach” ma zachęcać dziewczęta słupskich szkół do aktywności fizycznej.

Otylia Jędrzejczak będzie szkoliła słupskie dzieci

Otylia Jędrzejczak przyjechała do Słupska jako prezeska Polskiego Stowarzyszenia Sportu Kobiet. Celem wizyty było podpisanie z władzami miasta porozumienia, które pomagać w promowaniu sportu wśród młodych słupszczan. – Projekt ten ma pokazywać, że sport to wspaniała przygoda życia, która uczy konsekwencji i determinacji w dążeniu do celu – nie tylko sportowego, ale przed wszystkim sportowego – tłumaczy Otylia Jędrzejczak. – Chcemy pokazać, że lekcja wychowania fizycznego może być skierowana także do dziewczyn i mogą one przyjemnie z niej korzystać. Wzór do uprawiania sportu najważniejszy jest dla dziewczyn w wieku gimnazjalnym i licealnym, gdy dziewczyny dojrzewają i powstają u nich opory do uprawiania sportu.

W ramach projektu nauczyciele wychowania fizycznego słupskich szkół mają otrzymywać informacje na temat specyfiki treningów dla kobiet, sposobu motywowania dziewcząt do udziału w zajęciach wychowania – fizycznego. Ale to dopiero początek współpracy miasta ze stowarzyszeniem kierowanym przez znaną pływaczkę.
Pierwsze impreza promująca sport wśród słupskich dziewcząt zaplanowana jest na 25 września na hali Gryfia.