Ostatnie odliczanie do uruchomienia oddziału transplantacji w Słupsku

Już 11 lipca w słupskim Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Janusza Korczaka otwarty zostanie Oddział Transplantacji Szpiku Kostnego. Natomiast 15 lipca rozpoczną w nim leczenie chorzy cierpiący na ostre białaczki. To pierwszy taki oddział na Pomorzu Środkowym.

– Otwarcie oddziału to finał pierwszego etapu przygotowań do procedur transplantacji komórek krwiotwórczych w słupskim szpitalu – informuje Monika Zacharzewska, rzecznik słupskiego szpitala. – Do grudnia powstanie w Słupsku również Bank Tkanek i Komórek i właśnie na jego wyposażenie 40 tysięcy złotych słupskiemu szpitalowi przekazał słupski Klub Rotariański.

Symboliczny czek na tę kwotę zarządowi szpitala i ordynatorowi oddziału dr Wojciechowi Homendzie przekazał prezydent klubu Giulio Caldeo.

W budowę i wyposażenie Oddziału Transplantacji w słupskim szpitalu, który do tej pory kosztował 1 mln. 697 tys. 840 zł zaangażowały się lokalne samorządy – Urząd Marszałkowski, miasto Słupsk, powiat słupski, gmina Słupsk, miasto Ustka, gmina Ustka, miasto Kępice, gmina Kobylnica, gmina Potęgowo, gmina Smołdzino i gmina Główczyce.