Organizacje pozarządowe chwalą się tym, co mają. Znajdź coś dla siebie

Rozgrywki strzeleckie, majsterkowanie w Męskiej Szopie (nie tylko dla mężczyzn), Kawiarenka Obywatelska na temat seniorów, dyskusja o rewitalizacji Starego Rynku, porady prawne, prezentacje, dyskusje, szkolenia i wiele innych atrakcji czeka na mieszkańców Słupska w najbliższym tygodniu. A to wszystko w ramach tygodniowego Festiwalu Organizacji Pozarządowych, który rozpoczął się dzisiaj i potrwa aż do soboty (30 września).

Organizacje pozarządowe

To już VIII edycja festiwalu organizacji pozarządowych w Słupsku, jednak tym razem w zmienionej formule, dzięki czemu słupszczanie zamiast jednego dnia jak było do tej pory, będą mogli uczestniczyć w licznych atrakcjach zorganizowanych przez słupskie stowarzyszenia i fundacje przez cały tydzień.

– Zależy nam na tym, aby mieszkańcy zobaczyli jak wiele robią organizacje pozarządowe oraz jak różnorodna jest to działalność. Bardzo często działania organizacji kojarzą się tylko z prowadzeniem hospicjum lub pomocą na rzecz osób niepełnosprawnych. Oczywiście takie organizacje w Słupsku są i wspaniale pomagają potrzebującym, ale sektor pozarządowy zajmuje się niemal wszystkimi dziedzinami. Od sportu poprzez aktywizację osób starszych, pomaganie dzieciom, zwierzętom, ale to także eksperckie porady prawne, organizowanie imprez, zajęć i wycieczek, aż po zrzeszanie miłośników motocykli czy nawet prowadzenie szkoły podstawowej – mówi Tomasz Keler z Centrum Inicjatyw Obywatelskich.