Oni nadają sens Wielkanocy. Młodzież odwiedziła seniorów w potrzebie

Kobylnicka młodzież znów pokazała, że nie jest obojętna na los drugiego człowieka. Wolontariusze z klubu „Kornelowskie Słońce” jeszcze przed świętami przekazali potrzebującym specjalne paczki, w których znalazły się artykuły spożywcze i higieniczne.

Szkolny klub wolontariatu „Kornelowskie Słońce” działa od 2013 roku. Jego główną ideą jest propagowanie i szerzenie pomocy wśród uczniów. Od samego początku istnienia wolontariusze aktywnie uczestniczą w wielu akcjach o zasięgu regionalnym, jak i krajowym. Wiele z nich stanowią działania zainicjowane przez samych kobylnickich uczniów. Jednym z przykładów jest akcja pod hasłem „Seniorom na Wielkanoc”.

– Akcja miała na celu zgromadzenie środków i zakup żywności oraz środków codziennego użytku dla potrzebujących w naszej gminie. Wolontariusze klubu „Kornelowskie Słońce”  wraz zorganizowali na terenie szkoły kiermasz ciast, z którego dochód chcieliśmy przeznaczyć na zakup tych produktów – mówi Weronika Kwaśniewska, opiekun klubu wolontariatu.

Ogromne zaangażowanie uczniów w całe przedsięwzięcie, wsparte umiejętnościami kulinarnymi ich i ich rodziców, przyniosło zaskakujące rezultaty. W trakcie kiermaszu udało się zebrać 300 złotych. Za te pieniądze udało się przygotować świąteczne paczki.

– Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Kobylnicy wytypowali 2 osoby, dla których zostały przygotowane paczki. Zostały one dostarczone do domów potrzebujących – informuje Kwaśniewska.

Angażując się w takie działania, młodzi ludzie udowadniają, że los drugiego człowieka nie jest im obcy. Wielu z nich podkreślało, że obdarowywanie drugiego człowieka nawet najdrobniejszym upominkiem, jest dla nich źródłem ogromnego szczęścia i radości.