Okradł słupski bank na 30 tysięcy złotych

Policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku, z wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą ustalili kolejną osobę w związku z prowadzoną sprawą wyłudzeń kredytów bankowych. Sprawcą jest 43-letni mieszkaniec powiatu słupskiego, który chcąc wyłudzić pożyczkę w wysokości prawie 30 tysięcy złotych, złożył fałszywe zaświadczenie o zatrudnieniu.

 

 

Do policjantów ze słupskiej komendy miejskiej wpłynęła informacja o dłużniku, który od ubiegłego roku nie spłacał kredytu zaciągniętego w jednym z miejscowych banków. Działania śledczych doprowadziły do ustaleń, z których wynikało, że kredyt w wysokości prawie 30 tysięcy złotych zaciągnięty został przez 43-letniego mieszkańca powiatu słupskiego.

 

 

– Mężczyzna ten ponad rok temu w jednym z miejscowych banków złożył fałszywe zaświadczenie, w którym wskazał nie tylko fikcyjne dane dotyczące zatrudnienia ale także nieprawdziwe informacje uniemożliwiające najpierw bankowcom, a później śledczym sprawne ustalenie miejsca jego przebywania – wyjaśnia Robert Czerwiński, rzecznik prasowy policji.

 

 

Policjanci doprowadzili do zatrzymania we wtorek 43-letniego sprawcy oszustwa. Został doprowadzony do jednostki Policji i przesłuchany. Usłyszał zarzuty oszustwa i podrobienia dokumentów. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności.