Od dziś możesz zdecydować na jakie inwestycje da pieniądze miasto

Słupszczanie mogą już głosować na propozycje wydarzeń i inwestycji zgłoszonych do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Nowością jest to, że każdy mieszkaniec miasta może oddać cztery głosy, a nie jak do tej pory tylko jeden.

Budżet obywatelski – nazywany również budżetem obywatelskim – daje mieszkańcom (nie tylko zameldowanym w Słupsku, ale wszystkim, którzy tu zamieszkują) możliwość zdecydowania jakie inwestycje otrzymają dofinansowanie z kasy miasta. Łączna pula pieniędzy to 2 miliony złotych. Głosowanie na projekty złożone przez organizacje, stowarzyszenia lub zwykłych mieszkańców rozpoczęło się dziś.

Od dziś możesz zdecydować na jakie inwestycje da pieniądze miasto

– Pod głosowanie zostały poddane 74 projekty – mówi Krystyna Danilecka-Wojewódzka, wiceprezydent Słupska. – W tym jest 31 projektów ogólnomiejskich, w których dofinansowanie może wynosić do 300 tysięcy złotych. Wśród nich 14 projektów jest infrastrukturalnych, a 17 społecznych. Dodatkowo 43 projektów jest lokalnych, a w tym 23 infrastrukturalne i 20 społecznych.

Głosować można wypełniając dokumenty papierowe do 25 września w wyznaczonych miejscach, głównie szkołach, przedszkolach i innych instytucjach miejskich. Zagłosować można także przez internet.

Na inwestycje budżetu obywatelskiego można w Słupsku głosować po raz trzeci.