O piratach na Bałtyku, sztuce wojennej średniowiecza dowiecie się na Festiwalu Historycznym

Instytut Historii i Politologii Akademii Pomorskiej w Słupsku organizuje II Słupski Festiwal Historyczny, który odbędzie się w dniach 6 i 7 maja br.  na terenie campusu AP przy ul. Arciszewskiego 22a.

Festiwal będzie poruszał mnóstwo ciekawych tematów, nie tylko dotyczących bitew. Interesujący się kosmetologią mogą posłuchać o starożytnych kosmetykach. Dla wielbicieli pirackich podbojów będzie wykład o bałtyckich piratach z XIV-XVI w. W trakcie festiwalu można uczestniczyć w quizach, wystawach a nawet spektaklu muzycznym.

 

– Warto podkreślić, że poszczególne przedsięwzięcia przewidziane w programie Festiwalu będą realizowane przez naukowców i studentów Akademii Pomorskiej oraz osoby i instytucje, które na terenie Słupska, Koszalina, Bydgoszczy i Trójmiasta zajmują się badaniami oraz popularyzacją historii na naukowym, jak również popularnonaukowym poziomie – mówi  Katarzyna Mudryk-Praszczak, rzecznik AP. – Program Festiwalu obejmuje pełne bogatej treści historycznej  pokazy z udziałem grup rekonstrukcyjnych, kawiarenki polityczne, prezentacje kuchni starożytnej, wczesnośredniowiecznej i staropolskiej, pokazy filmowe, pokazy grup rekonstrukcyjnych.