Nowe atrakcja Słowińskiego Szlaku Turystycznego

Słowiński Szlak Rybacki to unikatowa oferta turystyczna obszaru Pomorza Środkowego. Skupia atrakcje, które podkreślają rybacki charakter tego terenu, ale i te związane z rękodziełem i lokalnością.

Stwórz ofertę skrojoną na miarę własnych zainteresowań

Na terenie Ustki i okolic znaleźć można karty z atrakcjami Słowińskiego Szlaku Rybackiego. Daje to możliwość indywidualnego doboru pomysłów na spędzenie czasu wolnego. Nie trzeba być wszędzie, choć niewątpliwie warto. Można wybrać te miejsca, które najbardziej nas interesują, bądź są najbliżej miejsca wypoczynku. Warto jednak podkreślić, że odległości od Ustki to maksymalnie 30 km. W takiej formie Słowiński Szlak Rybacki zaistniał już 4 lata temu. Nadszedł więc czas na odświeżenie szaty graficznej i w tym sezonie turystycznym w ręce odpoczywających na naszym terenie gości oddano nowe karty – lekkie, świeże, nowoczesne! Jak co roku dostępne są także mapy Słowińskiego Szlaku Rybackiego z zasięgiem i lokalizacją wszystkich punktów, aby bezbłędnie odnaleźć w przestrzeni lokalne atrakcje.

Słowiński Szlak Rybacki idealny na niepogodę

Słowiński Szlak Rybacki to oferta, która w znacznej większości dostępna jest przez cały rok! Ponadto pośród atrakcji jest wiele idealnych na niepogodę. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – miłośnicy dobrej lokalnej kuchni, amatorzy aktywnego wypoczynku bądź też lokalnego dziedzictwa.

Odkryj nieodkryte

Słowiński Szlak Rybacki przebiega przez kilka ciekawych miejsc w Ustce – stąd wyruszyć można na dorsza z profesjonalną załogą, zjeść rybne przysmaki w lokalnej restauracji, posmakować ręcznie robionej krówki, zamówi świeżą rybę na telefon i dowiedzieć się jakie znaczenie miał port podczas II wojny światowej. Znaczna część szlaku wykracza jednak poza granice uzdrowiska. Warto wyruszyć na szlak i odkryte miejsca – niezwykle uroczą chatę w Pęplinie, gdzie można oddać się twórczemu wyłączeniu podczas warsztatów ceramicznych bądź nabyć oryginalną pamiątkę z wakacji w postaci ręcznie wykonanej ceramiki, magnesów i zawieszek w kształcie rybki oraz wiele innych niezwykłych przedmiotów. Idealnym nabytkiem z wakacji będzie też lokalne rękodzieło dostępne m.in. w stowarzyszeniu Słowiniec w Smołdzinie. Warto zajrzeć do unikatowej Zagrody Śledziowej w Starkowie, skorzystać z pełnych przygód wypraw rowerowych po ziemiach Słowińców i zwiedzić tradycyjną wędzarnię ryb w Gardnie Wielkiej. Atrakcje Słowińskiego Szlaku Rybackiego odkrywać można na wiele sposobów! Wyrusz więc i odkryj nieodkryte!