Niepełnosprawni sportowcy w Ustce. Mogą cię zawstydzić sprawnością

Wczoraj odbyła się II Spartakiada Osób Niepełnosprawnych. Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ustce rywalizowało ze sobą 54 zawodników z 9 drużyn.

Swoje drużyny wystawiły:

Warsztaty Terapii Zajęciowej z Sycewic i Słupska, Środowiskowe Domy Samopomocy z Gardny Wielkiej i Rumska, Domy Pomocy Społecznej z Przytocka, Machowina, Machowinka i Lubuczewa, oraz Dom Dziecka z Bełchatowa.

Niepełnosprawni sportowcy w Ustce

– Impreza miała charakter integracyjno-sportowy, a także rehabilitacyjny, skierowana była do dorosłych niepełnosprawnych mieszkańców Domów Pomocy Społecznych, uczestników Środowiskowych Domów Samopomocy oraz Warsztatów Terapii Zajęciowych, którzy wzięli udział w sześciu konkurencjach sportowych indywidualnie i zespołowo – mówi Paweł Lisowski, rzecznik starostwa powiatowego w Słupsku.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Dom Pomocy Społecznej z Przytocka, drugie miejsce Dom Pomocy Społecznej z Machowina, a miejsce trzecie Dom Dziecka z Bełchatowa.

Spartakiada

Spartakiada promuje zdrowy tryb życia ukierunkowany na ruch i rekreację, promuje cechy koleżeństwa, przyjaźni, solidarności, poczucia odpowiedzialności i zaangażowania; wzbudza ducha rywalizacji sportowej oraz chęć i gotowość do pokonania własnych barier.

Organizatorami spartakiady są: Stowarzyszenie „Zacisze” oraz Dom Pomocy Społecznej w Lubuczewie, zaś współorganizatorem Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ustce. Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Słupski Zdzisław Kołodziejski.

Spartakiada finansowania jest m.in. ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.