2,5 tony tytoniu nie trafi na czarny rynek

Kryminalni z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zabezpieczyli dwie i pół tony liści oraz krajanki tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Policjanci szacują, że straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego mogły sięgać nawet dwóch milionów złotych.  Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności i  wysoka grzywna.

Nielegalny tytoń

Kryminalni z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości gospodarczej słupskiej komendy policji ustalili, że w jednym z garaży na terenie miasta znajduje się magazyn i krajalnia nielegalnego tytoniu. Podczas przeprowadzonej akcji i przeszukania garażu wynajmowanego przez dwóch  słupszczan w wieku 48 i 26 lat, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli łącznie 2,5 tony suszonych liści tytoniu w tym krajankę. Rzeczy te spakowane  były w workach i dużych kartonach, najprawdopodobniej przygotowane do dalszej obróbki oraz dystrybucji.

Funkcjonariusze dalej pracują nad tą sprawą i wyjaśniają szczegóły działalności zatrzymanych osób. Obydwaj zatrzymani mężczyźni jeszcze dzisiaj zostaną przesłuchani i usłyszą zarzuty. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz  wysoka grzywna.