Nauka i zabawa, czyli Centrum Nauki Kopernik w Słupsku

Od 17 do 19 lipca słupszczanie będą mogli zobaczyć wystawę „Eksperymentuj” z Centrum Nauki Kopernik. Ekspozycję przygotowano w taki sposób, aby poprzez zabawę poznawać mechanizmy rządzące zjawiskami naukowymi.

Nauka i zabawa, czyli Centrum Nauki Kopernik w Słupsku

Odwiedzając wystawę będzie można dowiedzieć się, dlaczego bańki mydlane są okrągłe, a także sprawdzić, czy jabłko schłodzone do temperatury -196 stopni Celsjusza może zastąpić młotek. Zwiedzający przekonają się, dlaczego po zmroku przestajemy widzieć kolory oraz dlaczego czerwony przedmiot oświetlony niebieskim kolorem wydaje się czarny. Poza tym, odkryte zostaną tajemnice mózgu prezentera radiowego. Oprócz tego, organizatorzy przygotowali wyzwania sportowe. Będzie można zmierzyć się z ciśnieniem atmosferycznym, stanąć do zawodów z ludzkim sercem, spróbować rozerwać półkule magdeburskie, wziąć udział w wyścigu walców, a także sprawdzić co pierwsze spadnie – piórko czy ołowiana kulka.

Wystawa będzie prezentowana na ulicy Nowobramskiej od piątku do soboty w godzinach od 12.00 do 18.00, a w niedzielę od 12.00 do 16.00. Wstęp na wystawę jest wolny. Organizatorem głównym wystawy jest Kawiarnia Kafeina. Ekspozycję współorganizują: Słupski Ośrodek Kultury, Miasto Słupsk, Fundacja Indygo oraz Fundacja Aktywne Pomorze.