Na słupskim basenie będzie można pływać nocą

Rozgrywki piłki wodnej, aerobik i nurkowanie – to tylko niektóre z atrakcji, które proponuje Słupski Ośrodek Sportu i Rekreacji, włączając się do gry w największej orkiestrze na świecie. Placówka rokrocznie wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, dlatego w tym roku postanowiła zorganizować Nocne Pływanie. Organizatorzy nie będą pobierać opłat wstępu.

– Każdy, kto ma ochotę popluskać się nocą w słupskiej pływalni, będzie miał taką okazję już z 9 na 10 stycznia – mówi Marta Szudobaj, główny specjalista ds. promocji i organizacji imprez. – Słupski Ośrodek Sportu i Rekreacji wspierając WOŚP organizuje Nocne Pływanie. Co się z tym wiąże? Kilka godzin atrakcji. Tej nocy będzie można spróbować swoich sił w nurkowaniu, poćwiczyć w wodzie, oczywiście popływać i zagrać w piłkę wodną.
Warunkiem uczestnictwa w imprezie będzie wsparcie finansowe WOŚP. Organizator jednak nie narzuca uczestnikom jaką sumę mają wrzucić do puszki.

Co należy ze sobą wziąć?
– strój kąpielowy,
– czepek,
– ręcznik,
– klapki.

Nocne pływanie rozpocznie się o godzinie 22:00 i potrwa do 1:00 następnego dnia. W tym roku Orkiestra „zagra” pod hasłem: „Mierzymy wysoko”, pieniądze przeznaczone zostaną na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.
Regulamin imprezy znaleźć można na stronie internetowej miasta Słupska. Liczba miejsc ograniczona. Współorganizatorami wydarzenia są Klub Działalności Podwodnej Nautilius, Efekt, Towarzystwo Pływackie Skalar Słupsk oraz Delfin.