Mieszkańcy gminy Słupsk dostali nowe mieszkania

W Jezierzycach oddano do użytku mieszkania socjalne i komunalne, które zostały zrealizowane w ramach inwestycji  Łącznie wybudowano 4 budynki wielorodzinne.

Mieszkańcy gminy Słupsk dostali nowe mieszkania

– W każdym mieszkaniu mieści się aneks kuchenny z obudowanym zlewozmywakiem oraz elektryczną kuchenką – mówi Ewa Guzińska z Urzędu Gminy Słupsk. – W łazience zainstalowano brodzik  z kabiną prysznicową, jest też miejsce na ustawienie pralki. Otoczenie nowych budynków nawiązuje do tych już istniejących, znajdują się tu lampy oraz trawniki i pojedyncze drzewa. Domy są ogrzewane przy pomocy ciepła sieciowego.

Kolejne plany dotyczące mieszkań komunalnych, to miejscowości Lubuczewo oraz dalszą rozbudowę istniejącego już osiedla w Jezierzycach.  W otwarciu uczestniczyli również mieszkańcy, którzy już odebrali klucze to nowych lokali.
Pierwszy etap tej inwestycji zakończył się w roku 2013, wtedy do użytku oddanych zostało 18 mieszkań (koszt inwestycji  2 379 281,63 zł brutto).  Głównym wykonawcą była  firma ARKOM Sp. z o.o. ze Słupska. W sumie do użytku oddanych zostało 30 mieszkań – 15 socjalnych i 15 komunalnych. Powierzchnia mieszkań: od 24,20-49,17 m2. Są to mieszkania 1,2 i 3 pokojowe.

Całkowity koszt budowy: 3 553 000,00 zł brutto. Inwestycja uzyskała 40% dofinansowane z  Banku Gospodarstwa Krajowego.