Gratka dla miłośników gier komputerowych. Zobacz jak grało się na pierwszych komputerach

Instytut Pedagogiki i Pracy Socjalnej AP w Słupsku oraz Stowarzyszenie Żywa Kultura organizują w czwartek, 26 listopada konwent Co jest grane?. Związany będzie z grami komputerowymi. Będzie można nawet zagrać na komputerach z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku.

O tym, że gry komputerowe są dzisiaj medium równie popularnym jak kino czy telewizja nie trzeba nikogo przekonywać,  jednak samo granie w gry uchodzi za rozrywkę pozbawioną walorów edukacyjnych. – Ambicją organizatorów jest nie tyle zachęcić do grania, ile do refleksji nad kulturą gier komputerowych, zaś nadrzędnym  celem jest zwrócenie uwagi na ich doniosłe kulturowe i edukacyjne znaczenie – mówi Katarzyna Mudryk-Praszczak z Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Gratka dla miłośników gier komputerowych

W ramach imprezy odbędą się wykłady, jakim towarzyszyć będzie wystawa „Archeologia gier komputerowych”, w ramach której będzie można nie tylko obejrzeć, ale i zagrać na zabytkowych komputerach i konsolach, np. ZX Spectrum, Atari, Comodore, PlayStation. Wystawę zainaugurują wykłady: Gry komputerowe jako sztuka, (dr Łukasz Androsiuk, adiunkt w Instytucie Pedagogiki i Pracy Socjalnej, Stowarzyszenie Żywa Kultura) oraz Ewolucja gier komputerowych (Krzysztof Przygoda, Stowarzyszenie Żywa Kultura).

W spotkaniu udział wezmą uczniowie i nauczyciele ze słupskich szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.

Początek o godz. 12 w sali 114 przy ul. Boh. Westerplatte 64 w Słupsku.