Miała w domu narkotyki

Miała w domu narkotyki. Policjanci w Słupsku ustalili i zatrzymali 35-letnią słupszczankę odpowiedzialną za posiadanie narkotyków.

Kryminalni w mieszkaniu kobiety zabezpieczyli 25 tabletek extasy, 50 gramów marihuany i prawie 10 gramów amfetaminy.

Miała w domu narkotyki

Głównym zadaniem policyjnych wydziałów zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej jest ustalanie źródeł pochodzenia narkotyków, osób odpowiedzialnych za ich wprowadzanie do obrotu oraz konsumentów.

Działania słupskich policjantów z wydziału kryminalnego doprowadziły do ustaleń, z których wynikało, że na jednym z osiedli w Słupsku mieszka 35-letnia kobieta, która może mieć związek z tego typu przestępczością – informuje Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji.

Sygnał wymagał szybkiego sprawdzenia dlatego  natychmiast śledczy podjęli decyzje o realizacji. Podczas przeszukania mieszkania, w którym przebywała 35-letnia kobieta oraz jej 26-letni znajomy, kryminalni zabezpieczyli łącznie 25 tabletek extasy, 50 gramów marihuany i prawie 10 gramów amfetaminy.

Posiadanie narkotyków

W związku z posiadaniem narkotyków, śledczy zatrzymali do wyjaśnienia okoliczności sprawy zarówno kobietę jak i przebywającego w mieszkaniu mężczyznę.

Obydwoje zostali już przesłuchani. Zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków usłyszała 35-letnia słupszczanka.

Zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, posiadanie znacznej ilości narkotyków podlega odpowiedzialności karnej do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.