Medycy z zagranicy w słupskim szpitalu

15 pracowników medycznych zza granicy rozpoczęło w ostatnim czasie pracę w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Janusza Korczaka w Słupsku. Zarząd szpitala przywitał ich na oficjalnym spotkaniu.

Nowi pracownicy szpitala to obywatele Ukrainy i Białorusi. Pracują w słupskim szpitalu na różnych stanowiskach na kilku oddziałach.

Przyjechali do Słupska dzięki staraniom zarządu szpitala, by wesprzeć kadrę medyczną. Od początku uzyskali tu pomoc m.in. prawną, formalną przy załatwieniu dokumentów, czy np. w znalezieniu mieszkania.

W całej Polsce brakuje kadry medycznej. Mówi się o tym głośno, ale żeby szpitale działały sprawnie nie można siedzieć z założonymi rękoma. Wykorzystujemy różnie możliwości, by pozyskiwać nowych pracowników. Bardzo się cieszymy, że ci młodzi, wykształceni ludzie wybrali właśnie nasz szpital w, którym mają możliwość rozwoju i stabilnej pracy – mówi Andrzej Sapiński, prezes słupskiego szpitala.

Natomiast pani wiceprezes podkreśla, że szpital nadal będzie zabiegał o pracowników medycznych szukając ich w kraju i poza granicami Polski: – Szukamy osób z odpowiednim wykształceniem. Nawiązujemy z nimi kontakt sami oraz poprzez firmy rekrutacyjne. Ofertujemy dobre warunki pracy w dużym, rozwijającym się szpitalu, gdzie pracować można na nowoczesnym sprzęcie i uczyć się od doświadczonych lekarzy i pielęgniarek – mówi Anetta Barna-Feszak.