Mediacja ma być lepsza od sądów. Tak będą przekonywać w Słupsku

W dniach  12-17   października obchodzony będzie w Polsce  Międzynarodowy Tydzień  Mediacji p.t. „ Masz prawo do mediacji”. O korzyściach mediacji w Słupsku będzie przekonywać Prokuratura Okręgowa.
Jak co roku celem obchodów będzie upowszechnianie  stosowania tej instytucji w praktyce, w tym w praktyce organów ścigania .

 
Mediacja polega na doprowadzeniu do ugody zadowalającej strony konfliktu, co odbywa się w drodze negocjacji prowadzonej przez mediatora, t.j. osoby neutralnej wobec stron konfliktu. To właśnie mediatorzy organizują mediację i ją przeprowadzają, łagodząc napięcia i pomagając w wypracowaniu przez strony konfliktu stosownego porozumienia.

 
Osoby zainteresowane funkcjonowaniem instytucji mediacji w działalności organów prokuratury, osoby pragnące skorzystać z mediacji w toku prowadzonego postępowania przygotowawczego mogą w dniach 12-17 października 2015r. zgłosić się do siedziby Prokuratury Okręgowej w Słupsku przy ul. Leszczyńskiego.

 

Przyjść można także do siedzib prokuratur rejonowych okręgu słupskiego w Słupsku, Lęborku, Chojnicach, Bytowie, Miastku i Człuchowie , gdzie wyznaczeni prokuratorzy w godzinach 9.00 – 15.00 będą udzielali w tym zakresie stosownych informacji.