Masz niepotrzebne książki? Możesz je przekazać dzieciom w szpitalu

Od najbliższego piątku (17 marca) Medyczne Liceum Ogólnokształcące przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku organizuje zbiórkę książek dla dzieci i młodzieży przebywających w słupskim szpitalu.

 

 

 

– Celem akcji „Lek(tura) na całe zło” jest stworzenie „biblioteczki szpitalnej” dla dzieci i młodzieży, które przebywają w szpitalu w Słupsku -informuje Daniel Stawski z ZSI w Słupsku. – Zbiórka książek potrwa do 28 kwietnia. Nowe lub przeczytane, ale niezniszczone książki będzie można zostawić w specjalnie do tego celu wyeksponowanym miejscu w holu szkoły na pierwszym piętrze lub w bibliotece szkolnej. Wszystkie gatunki literackie są mile widziane.

 

 

To inicjatywa naszych uczniów, którzy wpadli na świetny pomysł, aby zorganizować zbiórkę książek i przekazać je do użytku swoim młodszym kolegom i koleżankom przebywającym w szpitalu naszego miasta. Pragniemy pomóc pacjentom, aby dzięki podarowanym książkom mogli choć na chwilę oderwać się od szarej rzeczywistości szpitalnej i przenieść w świat bogatej wyobraźni.

 

 

Sposobem na długie godziny spędzone na szpitalnym oddziale może być romans… z literaturą. Szpital słupski posiada zbiory książek, a dzięki tej pomocy będzie mógł za darmo rozszerzyć ofertę dla dzieci i młodzieży. Będziemy wdzięczni za wszystkie książki bez względu na to czy są nowe czy używane. Pamiętajcie tylko, że książki, które zechcecie ofiarować, powinny być w dobrym stanie. Już teraz serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyniosą choć jedną książkę.