Manewry ratownicze na plaży. Studenci ćwiczyli na lądzie i morzu

W Darłówku na plaży zachodniej odbyła się IV edycja Manewrów Ratowniczych dla studentów Instytutu Nauk o Zdrowiu Akademii Pomorskiej w Słupsku. Cykliczna impreza zyskuje coraz większą liczbę uczestników.

W tegorocznej edycji udział wzięło 49 studentów i około 15 osób odpowiedzialnych za realizację poszczególnych konkurencji. W Manewrach współzawodniczyli studenci I, II i III roku ratownictwa medycznego. – Organizatorem Manewrów było koło naukowe „RAT-AP” pod kierownictwem magister Moniki Rut i przewodniczącej koła Renaty Dziobała – mówi Katarzyna Mudryk-Praszczak z Akademii Pomorskiej w Słupsku. – Sędziowie i współorganizatorzy imprezy mgr Błażej Andrejańczyk, mgr Andrzej Rut i mgr Izabela Pozlewicz oceniali konkurencje, w których studenci mieli wykazać się umiejętnościami współpracy w zespole, rozpoznawania urazów, prowadzenia działań ratowniczych oraz wypełniania dokumentacji medycznej.

Manewry ratownicze

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dzięki Andrzejowi Stępowskiemu prezesowi WOPR powiatu sławieńskiego, konkurencje ratownicze odbywały się zarówno na lądzie, jak i na morzu. Konkurencje lądowe zostały przygotowane w namiotach udostępnionych przez stowarzyszenie Joannitów ze Słupska i prywatną firmę.