Mali kobylniczanie wysyłają pomoc na Ukrainę

Kobylniccy uczniowie dołączyli do realizowanej w Słupsku przez uczniów I Społecznej Szkoły Podstawowej Społecznego Towarzystwa Oświatowego i Szkoły Podstawowej nr 9 – akcji „Prezent pod choinkę”. Udało się im zebrać 142 paczki, które zostaną wysłane na Ukrainę.

Wysyłają pomoc na Ukrainę

Uczniowie z Kobylnicy rozpoczęli zbiórkę prezentów w ubiegłym roku, gdy zaprosili lokalnego koordynatora akcji, ks. Wojciecha Froehlicha, dyrektora Diakonii Pomorsko-Wielkopolskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

Ogłoszono także szkolny konkurs na kartkę świąteczną z życzeniami w języku obcym. Wyniki przerosły oczekiwania. Uczniowie obu kobylnickich szkół przygotowali 119 paczek.

Wszystkie spełniały kryteria przyjęte przez organizatorów i były pięknie ozdobione. Do każdej paczki dołączono 10 zł na koszty dostarczenia do dzieci w Rumunii, na Ukrainie i Białorusi, bo tam trafią prezenty od kobylnickich uczniów.

Kobylniccy uczniowie przygotowali w tym roku aż 142 paczki

W tym roku akcję w Kobylnicy powtórzono. Wyniki przerosły oczekiwania. Kobylniccy uczniowie (i ich rodzice oraz nauczyciele) przygotowali w tym roku aż 142 paczki.

Koordynatorki akcji: Weronika Kwśniewska, opiekunka Szkolnego Klubu Wolontariatu „Kornelowskie Słońce” i Dorota Kopacz, nauczycielka języka niemieckiego miały komu dziękować i gratulować zaangażowania w to wolontariackie dzieło.

W poszczególnych grupach klas doceniono największą aktywność klas: 1a SP (wychowawca Małgorzata Chudzińska), 3d SP (wych. Irena Duda), 4c SP (wych. Magdalena Wieczorek) i 2D Gimnazjum (wych. Renata Zawadzka).

– W Zespole Szkół Samorządowych w Kobylnicy akcja paczkowa nie zakończyła się – informuje Jan Wild, dyrektor placówki. – Obecnie trwa zbieranie funduszy i fantów do paczek dla uczniów z uboższych rodzin z terenu Gminy Kobylnica w ramach akcji „Dzieci – Dzieciom” prowadzonej przez nauczycielki Halinę Głowacką i Anetę Buczko. Jej finał już w grudniu.