Małe Potęgowo buduje kompleks sportowy za 1,5 miliona

Podpisano umowę na budowę nowoczesnego kompleksu sportowego przy Szkole Podstawowej w Potęgowie. Wkrótce rozpoczną się prace budowlane. Inwestycja warta niemal 1,5 mln zł wg harmonogramu, zostanie zakończona we wrześniu 2018 r.

W podpisywaniu umowy uczestniczył wójt gminy Dawid Litwin, urzędnicy, dyrekcja Szkoły Podstawowej w Potęgowie oraz wykonawcy.

W ramach zadania powstanie boisko do piłki nożnej z bieżnią lekkoatletyczną  o wymiarach 250m i skocznią w dal, boisko wielofunkcyjne, a w nim boisko do piłki ręcznej, do koszykówki  i siatkówki,  oświetlenie boiska i terenu, ogrodzenie, trybuny dla widzów, ciągi piesze i komunikacyjne oraz miejsca postojowych. Kompleks będzie przeznaczony na potrzeby realizacji zajęć wychowania fizycznego, organizacji zawodów piłki nożnej, piłki ręcznej czy zawodów lekkoatletycznych.

Wartość inwestycji wyniesie 1.290.000,00 zł. Koszt instalacji wyniesie 123.492,00 zł. Na przeprowadzone prace zostanie udzielona gwarancja 5 lat. Nadzór inwestorski warty 22.755,00 zł przeprowadzi Biuro Obsługi Nieruchomości Piotr Kaszubowski z Żukówka.

Gmina złożyła wniosek o dofinansowanie zadania w ramach programu ogłoszonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki pod nazwą „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej”. Rozstrzygnięcie konkursu w lipcu br.

To kolejny taki obiekt sportowy w gminie Potęgowo. Podobny powstał w 2016 roku przy Szkole Podstawowej w Łupawie, na który gmina pozyskała dofinansowane z Ministerstwa Sportu i Turystyki.