Lodowisko przed ratuszem znów nie może być otwarte

Druga data wyznaczona przez urzędników miejskich na otwarcie lodowiska przed ratuszem znów okazała się nierealna. Jest za ciepło, żeby mógł utrzymać się lód na tafli.
– Niestety z powodów atmosferycznych lodowisko przed słupskim ratuszem nie zostanie uruchomione 12 grudnia. Otwarcie przesunie się o kilka dni. Wszystko wskazuje na to, że będzie to  17 grudnia. W poniedziałek potwierdzę ostatecznie termin – mówi Karolina Chalecka z Urzędu Miejskiego w Słupsku.

Lodowisko widmo

To już druga niedotrzymana data otwarcia słupskiego lodowiska. Pierwszą wyznaczono na 6 grudnia, ale także z powodów zbyt ciepłej pogody nie udało się jej dotrzymać. Wówczas urzędnicy zapewniali, że otwarcie lodowiska przesunie się o kilka dni.

Stworzenie zimowego lodowiska na placu Zwycięstwa zaproponował słupskim rajcom prezydent Robert Biedroń. Radni nie zgodzili się jednak na to, aby miasto wydało pieniądze na tę atrakcję. Dlatego prezydent Słupska rozpoczął rozmowy z siecią sklepów Biedronka, która zgodziła się dofinansować lodowisko.

Koszt sztucznego lodowiska o wymiarach 30 na 20 metrów ma sięgnąć ponad 300 tysięcy złotych. – Sponsor da nam 150 tysięcy złotych, a 170 uzyskamy ze sprzedaży biletów 170 tysięcy złotych więc koszty lodowiska same się zwrócą – mówi Robert Biedroń, prezydent Słupska.

Uczniowie słupskich szkół będą mogli korzystać z lodowiska w godzinach nauki za darmo. Natomiast bilety wstępu mają kosztować 4 i 6 zł dla dzieci i 8 dla dorosłych za 45 minut.