Koperty życia trafią do lodówek słupszczan

Władze Słupska zaczynają nowy projekt wzorowany na innych miastach. Skierowany jest on głównie do seniorów i osób poważnie chorych. Miasto zaczęło prace nad „Kopertą życia”. Dzięki nim ratownicy medyczni poznają najważniejsze informacje o pacjencie.

 

 

– Takie „Koperty życia” funkcjonują w wielu gminach, między innymi w Ustce, więc chcielibyśmy skopiować ten pomysł – mówi Robert Biedroń, prezydent Słupska.
„Koperta życia” będzie zawierała imię i nazwisko posiadacza, informację o grupie jego krwi, chorobach i przyjmowanych lekach. Kopertę, która jest plastikowa, wkłada się do lodówki, a na drzwiach lodówki nakleja informację, że wewnątrz jest „Koperta życia”. W chwili, gdy do człowieka przyjeżdża karetka lub lekarz wiedzą już, że w lodówce pacjenta mogą znaleźć „Kopertę życia” z podstawowymi informacjami dotyczącymi zdrowia danej osoby.

 

 

– W najbliższym czasie opracujemy wzór takiej „Koperty życia” i będziemy ją dystrybuowali wśród naszych mieszkańców – zaznacza prezydent Biedroń. Każdy mieszkaniec, nie tylko senior, będzie mógł ją odebrać w kilku punktach na terenie Słupska.