Konkurs filmowy dla dzieci. Jubileuszowa edycja

„Kino w oczach dziecka” to konkurs adresowany do uczniów szkół podstawowych, którzy uczestniczą w seansach zorganizowanych w kinie REJS.  Zaczyna się 40 edycja konkursu.

 

Po każdym obejrzanym filmie dzieci, w szkole, w domu lub na zajęciach w domu kultury, przelewają swoje wrażenia na karty papieru. Praca nad rysunkiem to znakomita okazja dla wychowawców, instruktorów i rodziców, by porozmawiać z dzieckiem o filmie, o emocjach, które w nim wzbudził, a może o trudnych pytaniach, które zrodził. Prace plastyczne dzieci to zwierciadło, w którym odbija się to, czego dziecko nie może wyrazić słowami. To zachwycające dziecięce spojrzenie na świat, nieskrępowana wyobraźnia i swobodna twórczość.

– Zapraszamy do udziału w 40. edycji konkursu.  Na prace czekamy do dnia 6 grudnia 2017 włącznie – mówi Elżbieta Łukaszus-Mijewska z kina Rejs. – Rozstrzygnięcie, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród planujemy we wtorek, 19 grudnia, o godzinie 14.00 w sali TANGO Młodzieżowego Centrum Kultury (wejście z holu kina REJS)

 

 

 

Konkurs jest realizowany przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.