Koniec laby. Piłkarze ze Słupska rozpoczęli treningi

Piłkarze pierwszej drużyny Gryf Słupsk S.A. są już po pierwszych zajęciach w Nowym Roku. W poniedziałek, 8 stycznia zawodnicy słupskiej drużyny rozpoczęli przygotowania do zbliżającej się rundy rewanżowej 4 ligi.

Zajęcia na boisku treningowym przy ul. Zielonej 9 podzielone były na dwie części. Po rozgrzewce trener Grzegorz Bednarczyk zaordynował sprawdzenie poświątecznej formy wszystkich obecnych zawodników. Piłkarze zostali podzieleni w trzy grupy, w których biegali tzw. test Coopera. Jest to jedna z najpopularniejszych form przeprowadzania testów wysiłkowych, która pozwala na określenie aktualnej kondycji zawodników.

Po biegu i krótkim odpoczynku zawodnicy zostali podzieleni na dwie drużyny, w których rozegrali ok. 40-minutowy mecz kontrolny. Już od pierwszych minut widać było, że zawodnicy są głodni gry. Mimo że sparing rozgrywany był pomiędzy kolegami z drużyny, to zawodnicy maksymalnie angażowali się w rywalizację. Gra obfitowała w nietuzinkowe i kombinacyjne zagrania, na które zwykle można pozwolić sobie przy takich okazjach. Cieszy, że w przerwie świątecznej Łukasz Stasiak nie zapomniał jak zdobywa się gole i w trakcie sparingu zdobył hat-trick. W trakcie gry wyróżniali się także Adrian Solczak i Karol Świdziński. Ambitnie grali też młodsi zawodnicy – Łukasz Stasiak, Kacper Bednarczyk, Adrian Mordal i Tomasz Slusarz – ten ostatni strzelił dwie bramki dla swojego zespołu.

W treningu uczestniczyło także kilku zawodników drużyny juniorów na co dzień występujących w Wojewódzkiej Lidze Juniorów. Trener Bednarczyk po treningu przyznał, że okres przygotowawczy pozwala na przetestowanie kilku graczy i sprawdzenie jaki prezentują poziom. Nową twarzą na treningu był Krzysztof Wandzio zawodnik Sparty Sycewice, którym Gryf interesował się już w poprzednim sezonie.

– To młody chłopak, o którym myśleliśmy w kontekście występów w Centralnej Lidze Juniorów, teraz zaprosiliśmy go na trening, zobaczymy co z tego wyniknie – mówił Grzegorz Bednarczyk, trener Gryf Słupsk S.A.