Komputerowy powrót do przeszłości w Kobylnicy

Jak wyglądały domowe komputery z lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku? W jakie gry komputerowe grała wówczas młodzież? Można tego wszystkiego dowiedzieć się na Środkowopomorskiej Wystawie Komputerów w Kobylnicy.

Wystawa „Retrocomp” odbędzie się 1 kwietnia w dwóch salach Zespołu Szkół Samorządowych. Impreza dla grup uczniów ze szkół w Kobylnicy i w Słupsku zacznie się już od rana. Oprócz podziwiania starego sprzętu młodzi próbować będą swoich sił w rozgrywkach legendarnych już gier komputerowych. Od godz. 15:00 wstęp na wystawę będą mieć już osoby indywidualne.

– Katalog wystawy zawiera 125 pozycji, głównie komputerów, z których korzystano w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku- mówi Karol Kotusiewicz, rzecznik prasowy gminy- Odwiedzający będą więc mogli zobaczyć m.in. polskie komputery: MERA 60, Bosman 8, ComPAN 8, Mazovia 1016, MIK CA-80, Meritum 2. Pojawią się także różne modele komputerów Atari, Commodore, Amiga, Commodore PC, Atari PC, IBM XT/AT, IBM Personal System 2, IBM PS/Value Point, klony IBM, HP, Olivetti, Robotron i nie tylko.

Uzupełnieniem wystawy będą: kolekcja procesorów, kolekcja kalkulatorów, pamięci komputerowe, nośniki danych, urządzenia do odczytu i zapisu danych.