Kierowcy jutro będą klęli ze złości. Na te ulice nie wjadą

Jutro Słupsk będzie obchodził Dzień bez Samochodu. Bardzo dosłownie, bo w sporej części centrum miasta będzie obowiązywał zakaz wjazdu aut.

 

 

Jak informują władze Słupska, w czwartek, 22 września w godz. 7.00-16.00 zostanie wyłączony z ruchu drogowego odcinek ul. Zamenhoffa od przejścia do ul. Bema do skrzyżowania z ulicami Mostnika – Kowalska – Grodzka w związku z organizacją Dnia bez Samochodu w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności (teren wyłączenia zaznaczono na mapce). – W związku z powyższym bardzo prosimy o przeparkowanie samochodów z pasa, który zostanie wyłączony z ruchu w wymienionym terminie – informuje Karolina Chalecka z Urzędu Miejskiego w Słupsku.

 

 

 

W zamyśle organizatorów Stary Rynek stanie się jutro przestrzenią przyjazną mieszkańcom, a nie samochodom. Odbędzie się szereg ciekawych inicjatyw/wydarzeń z udziałem prezydenta Roberta Biedronia. Powstanie instalacja artystyczna „Człowiek kroczący”. Tworzona będzie przez artystę od lat współpracującego z Klubem Gaja* w ramach akcji i wydarzeń edukacyjnych. Instalacja artystyczna „Człowiek kroczący” budowana będzie w przestrzeni miejskiej, przy udziale publiczności.

 

 

 

Słupszczanie i słupszczanki będą mogły również nieodpłatnie znakować swoje rowery (Komenda Miejska Policji w Słupsku) oraz zrobić ich darmowy przegląd techniczny (Sklep rowerowy Kawisbike). Dla najmłodszych uczestników wydarzenia przewidziano loterię z atrakcyjnymi gadżetami, ufundowanymi przez firmę Scania Polska S.A. oraz Komisję Europejską.