Jutro uroczyste otwarcie słupskiej porodówki

Po osiemnastu latach słupszczanki znów będą rodzić w swoimi mieście. Porodówka Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka, która od 2000 roku znajdowała się w kompleksie szpitalnym w Ustce, wraca do Słupska.

Mieszkanki Słupska nie będą musiały już dojeżdżać do oddalonej o kilkanaście kilometrów od Słupska do Ustki. Wraz z porodówką przeniesione zostały oddziały położniczo-ginekologiczny oraz neonatologiczny. Nowe oddziały spełniają najwyższe standardy opieki nad matką i dzieckiem, zostały też wyposażone w nowoczesny sprzęt. Cała inwestycja kosztowała ponad 10 milionów złotych. Na potrzeby oddziałów położniczo-ginekologicznego, neonatologicznego, bloku porodowego oraz poradni położniczo-ginekologicznej zostało przebudowane I piętro budynków A, E oraz C szpitala w Słupsku.

Nowy oddział zacznie działać od 6 lutego. A już jutro -€“ 26 stycznia -€“ o godz. 12.00 nastąpi uroczyste otwarcie porodówki. Uroczystość odbędzie się na I piętrze słupskiego szpitala (ul. Hubalczyków 1).