Jutro terroryści zaatakują szkołę. To będą tylko ćwiczenia

We wtorek,6 czerwca, w Zespole Szkół Informatycznych przy ul. Koszalińskiej 9 w Słupsku odbędzie się symulacja ataku terrorystycznego na naszą szkołę. Ćwiczenia rozpoczną się o godzinie 10.00.

 

 

W ćwiczeniach udział wezmą policjanci Ogniwa Interwencyjnego, 2xZPPS, służba dyżurna Komendy Miejskiej Policji, policjanci Wydziału Prewencji. Przebieg ćwiczenia będą też oceniać amerykańscy żołnierze, którzy na co dzień  stacjonują w bazie w  Redzikowie koło Słupska. Na miejsce wezwane będzie pogotowie ze Stowarzyszenia Joannici. Wcześniej przed atakiem, przeprowadzona zostanie odprawa z nauczycielami szkoły w celu przedstawienia założeń oraz przekazania zadań.

 

 

Sytuacja będzie wyglądała mniej więcej tak, że szkołę zaatakuje zamaskowany tzw. active shooter z karabinem maszynowym i plecakiem, w którym znajdować się będzie imitacja bomby. Terrorysta wtargnie do szkoły i zabije kilku uczniów, by potem sprawdzać pomieszczenia szkolne. W tym czasie uczniowie barykadują się w klasach. Napastnik przeszukuje pomieszczenia i do jednego z nich wrzuca plecak po czym wychodzi ze szkoły. Zostaje zabity przez patrol ZPPS. Następnie odbędzie się ewakuacja uczniów ze szkoły.

Do ćwiczenia zaangażowanych będzie kilka klas szkoły. Ze względów ćwiczeniowych zajmą pomieszczenia na parterze. W każdej klasie znajdować się będzie policjant, który oceni zachowanie uczniów oraz proces ewakuacji przez policjantów. Zabezpieczenie medyczne zapewnią ratownicy medyczni ze Stowarzyszenia Joannici.