Joanna Krupa przytulała psy, a władze Słupska chcą przenieść schronisko w inne miejsce

Joanna Krupa, znana polska modelka i prowadząca program telewizyjny Top Model gościła dziś w Słupsku. Celebrytka przyjechała na zaproszenie prezydenta miasta, aby odwiedzić schronisko dla bezpańskich psów i kotów i promować prawa zwierząt.

Joanna Krupa przytulała psy

Pobyt Joanny Krupy przyciągnął uwagę wszystkich mediów lokalnych oraz ogólnopolskich stacji telewizyjnych. Modelka była zadowolona takich oddźwiękiem jej wizyty w schronisku. – Musimy być głosem zwierząt, bo zwierzęta głosu nie mają, a na świecie dzieje się tyle złych rzeczy ze zwierzętami – mówi Joanna Krupa. – Muszę powiedzieć, że słupskie schronisko jest jednym z najfajniejszych schronisk. Zwierzęta mają tutaj fajnie, codziennie chodzą na spacery, mają dwa miejsca do wybiegu. W schroniskach często czuję depresję, bo każdego zwierzaka chciałabym wziąć do domu, a tutaj jest pozytywna atmosfera.

Joanna Krupa - Dżoanna

Tymczasem władze Słupska, choć cieszą się, że trzy lata temu przekazały schronisko organizacji Animals, zauważają, że obecny wygląd słupskiego przytuliska nie spełnia współczesnych wymagań. – To schronisko jest bardzo stare i powstało wtedy, gdy jeszcze nie było strefy ekonomicznej – mówi Krystyna Danilecka-Wojewódzka, wiceprezydent Słupska. – Podjęliśmy decyzję z radnymi miejskimi, aby sfinalizować pewien plan. Mamy działkę na Ryczewie w okolicach oczyszczalni ścieków. Przeniesienie tam schroniska spowoduje, że psy będą miały znakomity wybieg. Przystępujemy do przygotowania dokumentacji technicznej i będziemy szukali możliwości wybudowania nowego schroniska – dodaje Danilecka-Wojewódzka.

Słupsk nie ma w budżecie pieniędzy na budowę nowego schroniska dlatego planują sfinansować ze sprzedaży działki zajmowanej przez dotychczasowy obiekt.