Jeszcze miesiąc potrwają utrudnienia na skrzyżowaniu Sobieskiego-Szczecińska

W połowie sierpnia ma zakończyć się całkowicie remont jednego z najbardziej obleganych skrzyżowań w Słupsku. Jeszcze w tym tygodniu drogowcy mają położyć asfalt, ale możliwy będzie tylko przejazd na wprost i skręt w prawo.

Remont skrzyżowania i związane z nim utrudnienia w ruchu trwa już od początku czerwca. Wreszcie dobiega do końca. – W środę lub w czwartek będzie kładziona warstwa ścieralna nowego asfaltu – mówi Marcin Grzybiński, zastępca dyrektora Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku. – Jeśli pogoda i ludzie dopiszą to wykonawca planuje zakończyć układanie mas bitumicznych na tym skrzyżowaniu w tym tygodniu. To pozwoli uruchomić ruch na dwóch jezdniach. Do czasu, kiedy nie będzie w tym miejscu oznakowania poziomego i pionowego oraz sygnalizacji świetlnej nie będzie możliwości skręcania z ulicy Szczecińskiej w Sobieskiego oraz z ulicy Sobieskiego w lewo w ulicę Szczecińską.

Jeszcze miesiąc potrwają utrudnienia na skrzyżowaniu Sobieskiego-Szczecińska

Do czasu wprowadzenia nowej organizacji ruchu komunikacja miejska nadal będzie jeździła objazdami. Całkowite zakończenie prac planowane jest na połowę sierpnia.
Według pierwotnych zapowiedzi drogowców remont skrzyżowania miał zakończyć się w połowie lipca. Prace sporo się opóźniły, bo okazało się, że pod nawierzchnią ulicy w wielu miejscach nie było odpowiedniej podbudowy. Ekipy remontowe musiały zrobić ją od podstaw.