Idą podwyżki cen

Mieszkańcy Słupska będą musieli sięgnąć głębiej do portfeli. Wkrótce zdrożeje cena wody, ścieków i śmieci. Czteroosobowa rodzina może zapłacić nawet kilkanaście złotych miesięcznie więcej.

Obecnie za wywóz odpadów segregowanych każdy mieszkaniec Słupska płaci miesięcznie 9 złotych. Wywóz śmieci niesegregowanych to koszt 12 złotych. Władze miasta przygotowują się do podwyższenia tych cen do 10 złotych za śmieci segregowane i 16 złotych za niesegregowane. Podwyżka cen na pokryć brakujące półtora miliona złotych w systemie usuwania śmieci w mieście. – Jeżeli nie wprowadzimy podwyżki konieczne będzie poszukanie brakujących pieniędzy w oszczędnościach na oświacie lub zasobach mieszkaniowych – zaznacza Karolina Chalecka z Urzędu Miasta w Słupsku. – Zamierzamy wprowadzić dużą różnicę w opłatach za śmieci segregowane i niesegregowane, aby skłonić większą liczbę ludzi do segregowania odpadów. W ten sposób promujemy ekologię.

Idą podwyżki cen

Cena metra sześciennego wody i ścieków wzrośnie łącznie o 15. Podwyżka spowodowana jest wzrostem kosztów funkcjonowania spółki Wodociągi. – Największy wpływ na tę podwyżkę ma podatek od nieruchomości jaki musimy wpłacać do kasy miasta za nowe inwestycje i budowę nowej infrastruktury – zaznacza Andrzej Wójtowicz, prezes Wodociągów Słupsk.

Podwyżki cen wody i ścieków oraz śmieci mają wejść w życie od początku lipca.