Historyczna uczta

Gratka dla miłośników historii. Doktoranci Akademii Pomorskiej w Słupsku zapraszają na konferencję naukową „Polska i sąsiedzi na przestrzeni wieków”. Uczestnicy konferencji będą mogli wysłuchać 27 referatów historycznych nawiązujących dziejów regionu słupskiego, Polski oraz krajów sąsiednich. Początek konferencji w sobotę, 30 maja o godz. 9.

Historyczna uczta

Konferencję przygotowują doktoranci-historycy Akademii Pomorskiej, którzy prowadzą badania nad różnymi aspektami historii od średniowiecza, aż po dzieje PRL. Referaty uczestników konferencji będą przedstawiane w dwóch panelach. Osobno prace z zagadnień od średniowiecza do II Rzeczpospolitej, a osobno historia po 1945 r.

Gościem specjalnym konferencji będzie dr Jarosław Durka ze Śląska, który wygłosi referat na temat represji organów bezpieczeństwa wobec posłów II Rzeczpospolitej po drugiej wojnie światowej.

Do wysłuchania referatów historycznych doktoranci Akademii Pomorskiej zapraszają każdego interesującego się przeszłością. Niektóre tematy dotyczą wątków wręcz sensacyjnych, jak m.in. obyczajów biesiadnych w polskich rodzinach rycerskich w średniowieczu, współpracy polsko-rumuńska w sprawie broni chemicznej, czy prostytucji w Kościerzynie w okresie międzywojennym., albo napadów na pasażerów PKP dokonywanych przez żołnierzy radzieckich po drugiej wojnie światowej.

Konferencja historyczna słupskich doktorantów odbędzie się w sobotę, 30 maja w budynku Wydziału Filologiczno-Historycznego Akademii Pomorskiej w Słupsku przy ulicy Arciszewskiego.