Wybierz atrakcje na Dzień Dziecka

W poniedziałek, 1 czerwca przypada Dzień Dziecka, czyli święto wszystkich maluchów. Imprezy dla dzieci w Słupsku i w Ustce będą odbywały się już w sobotę, 30 maja. Jest w czym wybierać.

Dzień dziecka w Słupsku

Caritas parafii św. Jacka w Słupsku. Impreza dla dzieci z całego miasta odbędzie się w Parku Kultury i Wypoczynku od godz. 10 do 15. – Będzie bardzo dużo atrakcji, chyba jeszcze więcej niż w zeszłym roku – mówi Lidia Matuszewska, szefowa Caritas parafii św. Jacka. – Będzie straż pożarna, motocykle policyjne, przyjadą także specjalistyczne samochody policyjne, aby dzieci mogły je obejrzeć. Zapraszamy także na pokazy zawodników aikido, cheerleaderek, pana pokazującego sztuczki i pokazującego dzieciom jak chodzić po linie. Dodatkowo gry, konkursy i słodki poczęstunek dla dzieci.

Dzień dziecka w Ustce

Natomiast Dom Kultury w Ustce zaprasza wszystkich miłośników latawców. 30 maja, pod okiem specjalistów, będzie można zrobić własny, kolorowy obiekt latający. Organizator zapewnia nie tylko fachowe porady, ale także wszystkie niezbędne materiały do wykonania latawca. Impreza jest kolejną z cyklu „Kulturalnych Spotkań Familijnych”. Dzień latawca rozpocznie się o godzinie 11 i potrwa do godziny 14.

Pozostałe atrakcje

Na poniedziałek, 1 czerwca maluchy i starsze dzieci będą mogły skorzystać z atrakcji przygotowanych na deptaku przy ulicy Wojska Polskiego. Organizatorem jest pracownia ceramiczna Słupskiego Ośrodka Kultury. – Na pasażu umieścimy stanowiska dla dzieciaków z okazji „Zakręconego dnia dziecka” – mówi Agnieszka Pienkos z pracowni ceramicznej SOK. – Wśród atrakcji przewidujemy: starą szafę z ubraniami do przebrania, zaprzyjaźniona piekarnia przygotowała słodkie wypieki i dzieciaki będą miały warsztaty cukiernicze. Będzie można stworzyć gigantyczne bańki mydlane, które powstają dzięki specjalnej machinie na korbkę. Głównym punktem programu będzie kręcenie bączkami o godzinie 17.30 dlatego wszystkich uczestników zabawy prosimy o przyniesienie bączków.

W programie zabawy przygotowano także możliwość kręcenia filcowych dredów, które będzie można przyczepiać do włosów. Zabawa potrwa od godz. 16 do 18.

Reklama