Hip-hop w szkole może pomagać

W Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku odbyło się spotkanie w ramach projektu edukacyjno-profilaktycznego  HIP-HOP Bakcyl. Spotkanie z młodzieżą poprowadził Przemysław Kaca –koordynator działań w ramach Hip-Hop Druga Szansa.

W  auli szkolnej Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku  odbyło się spotkanie w ramach projektu edukacyjno-profilaktycznego HIP-HOP Bakcyl – edycja 2. Spotkanie z młodzieżą poprowadził Przemysław Kaca – autor publikacji pt. „Hip-Hop jako narzędzie resocjalizacji młodzieży” oraz koordynator działań w ramach Hip-Hop Druga Szansa.  Autorowi wyżej wymienionej książki  towarzyszyli raperzy ze Słupska: EndRiu, StaChu, Rupit, BaTyT i MajcheR.

 

 

– Młodzi wykonawcy prezentowali swoją twórczość, natomiast Przemysław Kaca mówił o życiowych wartościach płynących z kultury Hip-Hop, roli Hip-Hopu w kształtowaniu postaw i zachowań młodzieży – informuje Daniel  Stawski z Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku. – Poruszany był temat wzajemnego szacunku oraz wyrażania własnego zdania przez młodzież. Celem spotkania było też uświadomienie oraz ograniczenie postaw i zachowań ryzykownych wśród młodzieży, a także pokazanie alternatywy na spędzanie czasu wolnego w sposób konstruktywny.