Happening dla Ziemi

20 kwietnia o godz. 12.00 w Parku Kultury i Wypoczynku w Słupsku Fundacja Ekologiczna ARKA i Urząd Miasta w Słupsku oficjalnie zainauguruje akcję „Listy dla Ziemi”. W samo południe wspólnie z ponad 200 uczniami ze słupskich szkół przeprowadzimy happening „Transmisja-czysta emisja”. To pierwsza inauguracja w Słupsku a już czwarta akcja ogólnopolska. W tym roku w akcji w całym kraju weźmie udział około 200 tys. dzieci i młodzieży.

W programie tegorocznej inauguracji akcji przewidziano m.in.: „Happening Transmisja-Czysta Emisja!”. Uczestnicy w ramach happeningu zostaną przygotowani do wykonania rytmu na instrumentach pozyskanych z recyklingu w ramach warsztatu edukacyjnego. Jedna z klas zagra publicznie rytm, którego hasłem głównym będzie nazwa happeningu czyli Transmisja- Czysta emisja”. Młodzież poniesie wielką dmuchaną kulę ziemską (śr. 2m) a towarzyszyć  im będą aktorzy na szczudłach.

 

Edukacja przez zabawę trwać będzie od 10.00 do 14.00 a wówczas uczestnicy także będą układać puzzle ekologiczne, grać w wielkie gry (planszowa i pamięciowa) oraz korzystać z Kina Hybrydowego (prąd w nim produkują dzieci na specjalnych rowerach stacjonarnych). Jednak główny element akcji to pisanie „Listów dla Ziemi”, a także pisanie e-listów w specjalnie przygotowanej aplikacji.