Gwarek – Ministerstwo rozważa możliwość przywrócenie pociągu do Katowic

Wraz z nowym rozkładem jazdy PKP do Słupska nie dojeżdża już pociąg Gwarek z Katowic. Kolejarze skrócili jego bieg tylko do Koszalina. Teraz jest nadzieja, że słupszczanie znów będą mogli jeździć „Gwarkiem”.

Gwarek

O przywrócenie dojazdu pociągu z Katowic do Słupska wystąpiła do Ministra Infrastruktury i Budownictwa słupska posłanka Jolanta Szczypińska. Szczypińska wystąpiła z wnioskiem o korektę rozkładu jazdy PKP Intercity. – Nie rozumiem jakie są powody tego, że „Gwarek” przestał dojeżdżać do Słupska – pisała Szczypińska w liście do ministra. – Przecież z Koszalina do Słupska pociąg ten jechał tylko 40 minut.

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa poinformowało: – Wychodząc naprzeciw Pani propozycji pragnę przekazać, iż Spółka PKP Intercity S.A. rozważa wydłużenie relacji pociągu IC „Gwarek” do Słupska od września 2016 roku – napisał minister w liście do Szczypińskiej. – Jednocześnie informuję, iż w okresach 30.04 – 03.05.2016r., 26 – 29.05.2016r. oraz 25.06. – 04.09.2016 powyższy pociąg będzie kursował w relacji rozszerzonej do Ustki przez Słupsk.

Trasa Gwarka

Katowice –> Zabrze –> Gliwice –> Kędzierzyn Koźle –> Zdzieszowice –> Opole Główne –> Brzeg –> Oława –> Wrocław Główny –> Wrocław Mikołajów –> Oborniki Śląskie –> Żmigród –> Rawicz –> Leszno –> Kościan –> Poznań Główny –> –> Oborniki Wlkp. –> Rogoźno Wlkp. –> Chodzież –> Piła Główna –> Jastrowie –> Szczecinek –> Białogard –> –> Koszalin –> Sławno –> Słupsk –> Lębork –> Wejherowo –> Gdynia Główna

Zobacz: GwarekGwarek