Ferie z WOT dobiegają końca. Przysięga w Słupsku

W najbliższą niedzielę, 26 stycznia o godz. 10.00 na terenie 7 Brygady Obrony Wybrzeża w Słupsku odbędzie się pierwsza w tym roku przysięga pomorskich terytorialsów, którzy przed dwoma tygodniami wcieleni zostali w szeregi 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio.

Ochotnicy, którzy dumnie wypowiedzą słowa roty przysięgi i zgłoszą swoją gotowość do obrony Ojczyzny ukończyli intensywne 16-dniowe szkolenie podstawowe. Większość z nich stanowi młodzież uczęszczająca do szkół średnich, co jest pokłosiem realizacji drugiej edycji programu „Ferie z WOT”, w ramach którego przeprowadzane są styczniowe ćwiczenia terytorialsów.

Przysięga WOT
Przysięga WOT

Ta zimowa akcja prowadzona przez Wojska Obrony Terytorialnej cieszy się w całym kraju wyjątkowym zainteresowaniem. Ferie z Wojskami Obrony Terytorialnej dają bowiem możliwość realizacji marzeń o zostaniu żołnierzem Wojska Polskiego uczniom szkół średnich, bez konieczności rezygnacji z codziennych, edukacyjnych obowiązków.

Z akcji WOT korzystają nie tylko uczniowie, ale również nauczyciele, którzy w licznym gronie zgłosili swój akces do zasilenia szeregów 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Zaprzysiężeni w najbliższą sobotę terytorialsi oficjalnie zostaną żołnierzami Wojska Polskiego i swoją służbę Ojczyźnie pełnić będą w 73 batalionie lekkiej piechoty w Słupsku.

Przysięga WOT
Przysięga WOT

Dowódcą 73 blp jest ppłk Bogusław Haftka a słupski batalion stanowi, obok 71 batalionu lekkiej piechoty w Malborku integralną część gdańskiej 7 PBOT. Najbliższa przysięga jest więc kolejnych etapem kompletowania stanu osobowego batalionu z miasta nad Słupią.

7 Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio zaprasza do koszar 7 Brygady Oborny Wybrzeża w Słupsku wszystkich, którzy chcą uczestniczyć w tym jednym z najważniejszych w życiu każdego żołnierza dniu.