Eksperci podjęli decyzję: kładka w Ustce nadal musi być zamknięta

Kładka w usteckim porcie nadal musi być zamknięta dla ruchu. Taką decyzję podjął zespół ekspertów po przeanalizowaniu badań obiektu. Wiele wskazuje na to, że jedna z największych letnich atrakcji Ustki będzie nieczynna do końca wakacji.

Kładka w Ustce

Kładkę zamknięto na początku sierpnia. Decyzję taką podjęły władze miasta, po tym, gdy okazało się, że konstrukcja odchyliła się od pionu, a w czasie zamykania i otwierania wibruje. W poniedziałek w Ustce spotkał się specjalny zespół złożony z władz miasta i projektantów oraz budowniczych obiektu.

– Podczas tego spotkania przeanalizowano wyniki pomiarów geodezyjnych, którym była poddawana kładka w ostatnich dniach – mówi Maciej Karaś, prezes Portu w Ustce. – Dane pozyskane od geodetów pokazują, że faktycznie geometria kładki została zmieniona na co może wpływać budowa basenu portowego w bezpośredniej bliskości kładki. Dlatego zdecydowaliśmy się przeprowadzić dodatkowe badania geologiczne, które mają rozstrzygnąć, czy budowa basenu rybackiego miała wpływ na kładkę i jaki był ten wpływ.

Badania potrwają tydzień, a potem ich wyniki przekazane będą twórcom urządzenia. Oni stwierdzą jakie kroki mają być dalej podejmowanie. Czy wystarczy regulacja kładki czy konieczne są poważniejsze naprawy.
Na razie nie wiadomo kiedy obiekt znów będzie oddany do użytku. Wszystko wskazuje na to, że naprawa potrwa do końca sierpnia więc w tegorocznym sezonie już po kładce nie przejdziemy.