Doktor Zoran Stojcev już nie pracuje w słupskim szpitalu

Zarząd Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka w Słupsku podjął decyzję o rozwiązaniu umowy o pracę z dr Zoranem Stojcevem ordynatorem Oddziału Chirurgii Ogólnej, Chirurgii Onkologicznej oraz Chirurgii Naczyniowej.

-W najbliższym czasie przedstawimy informacje dotyczące zmian personalnych w zakresie kierowania wymienionymi oddziałami. Zmiany personalne nie wpłyną negatywnie na funkcjonowanie oddziałów szpitalnych oraz jakość świadczonych usług zdrowotnych.- mówi Alicja Rojek rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku

Szpital zapewnia, że nie ucierpią z tego powodu pacjenci.

https://szpital.slupsk.pl/

Doktor Zoran Stojcev

Dr n. med. Zoran Stojčev (ur. 11.02.1962) ukończył Wydział Lekarski Uniwersytetu w Bratysławie w 1988 roku. Po stażu rozpoczął pracę w Oddziale Chirurgii Ogólnej Szpitala w Słupsku. Kolejno zdobywał stopnie specjalizacji w chirurgii ogólnej – w 1991 roku pierwszy stopień a w 1995 roku uzyskał tytuł specjalisty chirurgii ogólnej.

W tym samym roku zdobył również tytuł specjalisty chirurgii onkologicznej. W 2000 roku obronił pracę doktorską w Pomorskiej Akademii Medycznej.

Od kilkunastu lat organizuje w Słupsku i w Ustce Dni Onkologiczne, na które zaprasza wybitnych specjalistów z kraju i zagranicy. W 2002 roku organizował VIII zjazd PTCHO w Ustce i od tego czasu przewodniczy organizacji corocznych „Usteckich Dni Onkologicznych”. Od 2009 roku jest również członkiem zarządu World Federation of Surgical Oncology Societies. Od 1997 roku kierował oddziałem chirurgii onkologicznej w słupskim szpitalu, a w 2010 przejął szefowanie poszerzonym oddziałem chirurgii ogólnej, onkologicznej i naczyniowej szpitala w Słupsku. Od 2002 jest członkiem Zarządu Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej. Od grudnia 2013 pełni funkcję Prezesa Gdańskiego Oddziału Towarzystwa Chirurgów Polskich.