10 szkół z powiatu słupskiego walczy o warsztaty kulinarne z udziałem znanego vlogera

Ogólnopolski program edukacyjny „Żyj smacznie i zdrowo” jest już na półmetku. Do tej pory w powiecie słupskim swój udział zgłosiło już 10 szkół, a w samym województwie pomorskim liczba ta wynosi 164. Oznacza to, że 13 nauczycieli z całego powiatu wyedukuje 633 uczniów, przekazując im wiedzę dotyczącą zdrowego odżywiania. W tym roku do akcji włączył się również znany nastoletni youtuber − Blow. Zgłoszone szkoły powalczą o warsztaty kulinarne z jego udziałem. Być może odwiedzi uczniów powiatu słupskiego.

Warsztaty kulinarne

W tegoroczną akcję po raz pierwszy włączył się również popularny wśród gimnazjalistów vloger Blow. Nastolatek, na samej platformie YouTube, ma już ponad 1 550 000 subskrybentów. Na oficjalnym fan page’u akcji „Żyj smacznie i zdrowo” oraz swoich kanałach społecznościowych realizuje starannie opracowane  przepisy. Pokazuje tym samym, że przygotowywanie zdrowych posiłków wcale nie musi być trudne.
Oprócz głównego zwycięzcy 40 najlepszych klas otrzyma dla swoich szkół zestawy sprzętów kuchennych. Dodatkowo, piętnastu najbardziej zaangażowanych nauczycieli tzw. „Ambasadorów” będzie miało okazje wygrać dla swoich szkół laptop.

Misją programu „Żyj smacznie i zdrowo” jest przekazanie gimnazjalistom wiedzy z zakresu prawidłowego i zdrowego odżywiania oraz zachęcenie ich do wspólnego spożywania posiłków i podejmowania pierwszych samodzielnych prób gotowania. W ramach projektu promuje się wśród młodzieży postawę proekologiczną, a także ideę niemarnowania żywności.