Dni Kobylnicy 27 – 29 maja 2022 r

Tegoroczne Dni Kobylnicy, jak zawsze będą wspaniałym świętem gminy i jej mieszkańców. Wśród przygotowanych atrakcji nie zabraknie propozycji zabawy przy muzyce znanych artystów, zmagań sportowych oraz ciekawych animacji kulturalnych.

Dni Kobylnicy

27 maja

Dni Kobylnicy zostaną zainaugurowane w piątek 27 maja spektaklem „Sceny dla dorosłych, czyli sztuka kochania”. To przezabawna komedia grana przez czterech aktorów w gwiazdorskiej obsadzie mistrzów humoru. W rolach głównych występują: Katarzyna Skrzynecka, Magdalena Margulewicz, Piotr Gąsowski i Jakub Przebindowski. Sztuka zostanie wystawiona w sali teatralnej Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy. Wejściówki na spektakl można odbierać w sekretariacie GCKiP w Kobylnicy przy ul. Wodnej 20/4.

28 maja

Sobotnią odsłonę Dni Kobylnicy zaczynamy o 16.30 na terenie przy Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy.

To w tym miejscu rozpocznie się plenerowa część imprezy z licznymi atrakcjami. Jak zawsze pojawią się stoiska z ciekawymi warsztatami dla całych rodzin oraz liczne animacje dla dzieci. Najmłodsi z pewnością ucieszą się z możliwości zabawy w strefie dmuchanych zjeżdżalni.

Nie zapomniano także o muzycznych wrażeniach. Wśród wykonawców, którzy zagrają na głównej scenie będzie Wiktor Dyduła, finalista 12. edycji telewizyjnego programu „The Voice of Poland”. W kwietniu tego roku opublikował swój najnowszy singiel „Koło fotuny”. Teledysk do utworu zdążył zebrać na YouTubie kilkaset tysięcy wyświetleń.

Główną gwiazdą tego dnia będzie zespół Enej znany wszystkim z wielu hitów goszczących na radiowych listach przebojów. Zespół wyróżnia się energicznym i żywiołowym przekazem oraz wielokulturowością – grupę tworzą muzycy z ukraińskimi i polskimi korzeniami.

29 maja

Święto Kobylnicy zakończy się w niedzielę 29 maja spływem kajakowym po rzece Słupi. Kajakarze, którzy zgłoszą się na to wydarzenie popłyną malowniczą trasą z Krzyni do Lubunia. Zapisy na spływ trwają do 23 maja. Ilość miejsc jest ograniczona. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem 721 605 792.

Dni Kobylnicy 27 – 29 maja 2022 r
Dni Kobylnicy 27 – 29 maja 2022 r