Coraz bliżej Banku Komórek i Tkanek w Słupsku. Spływają pieniądze

10 tys. złotych przekazała firma Plasmet z podsłupskiego Widzina słupskiemu szpitalowi na budowę Banku Komórek i Tkanek. Bank umożliwi przeprowadzenie na niedawno otwartym Oddziale Transplantacji Szpiku procedur przeszczepu szpiku w słupskim szpitalu. Pierwsze przeszczepy mogą odbyć się w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku już w grudniu tego roku.

Umowę darowizny z przedstawicielami Zarządu słupskiego szpitala podpisał prezes firmy Plasmet pan Jan Czechowicz, który jednocześnie jest prezesem Słupskiej Izby Przemysłowo Handlowej.

– Podobną darowiznę na budowę Banku Komórek i Tkanek w kwocie 40 tys. zł., już wcześniej przekazał szpitalowi słupski Klub Rotariański – mówi Monika Zacharzewska, rzecznik słupskiego szpitala.

Natomiast Oddział Transplantacji Szpiku w słupskim szpitalu można było otworzyć w lipcu dzięki wsparciu finansowemu, które przekazały samorządy – Urząd Marszałkowski, miasto Słupsk, powiat słupski, gmina Słupsk, miasto Ustka, gmina Ustka, miasto Kępice, gmina Kobylnica, gmina Potęgowo, gmina Smołdzino i gmina Główczyce.

Fot. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku