Chcą wyrzucić religię ze szkół. Poparcie będą zbierać na ulicach Słupska

Podpisy w sprawie wyprowadzenia religii ze szkół zbiera grupa mieszkańców Słupska. Mają one wesprzeć ogólnopolską akcję „Świecka szkoła”. W weekend zbierający będą namawiać słupszczan do wsparcia akcji na ulicach miasta.

 
O poparcie idei świeckich szkół słupscy uczestnicy akcji będą zabiegać dziś w godz. 17-18 na ulicy Nowobramskiej. Jutro podpisy poparcia będą zbierane w tym samym miejscu od godz. 12 do 15. – Nie chcemy, aby religia była finansowana za publiczne pieniądze, a w ciągu roku nasze państwo wydaje 1 miliard 300 milionów złotych na lekcje religii – mówi Piotr Kawałek, uczestnik akcji „Świecka szkoła” w Słupsku. – te pieniądze można zaoszczędzić i przeznaczyć na nauczanie innych, ważniejszych przedmiotów.

 
Uczestnicy akcji zaznaczają, że religia w szkołach powinna być tylko na życzenie rodziców, a jej nauczanie finansowane przez Kościół. Aby ustawa obywatelska o wyprowadzeniu religii ze szkół trafiła pod obrady Sejmu musi ją poprzeć 100 tysięcy Polaków. Na zebranie wymaganej przepisami liczby podpisów inicjatorzy akcji mają czas do końca września. W Słupsku zebrano dotychczas ok. 300 podpisów.