Budowlanka pikietowała przeciwko połączeniu szkoły

Dzisiaj demonstrację przed słupskim ratuszem zorganizowali uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Słupsku i ich rodzice. W ten sposób chcieli zaprotestować przeciwko nowej dyrektorce wyznaczonej przez słupski magistrat oraz połączeniu szkoły z inną placówką.

Od jutra, czyli wtorku 1 grudnia dyrektorką słupskiej „Budowlanki” będzie Jolanta Kapiszka, dotychczasowa dyrektorka Środkowopomorskiego Centrum Kształcenia ustawicznego w Słupsku. Jednocześnie władze miasta zamierzają połączyć „Budowlankę” z ŚCKU, tak aby obie szkoły znajdowały się w budynku ZSB. Na nową dyrektorkę – osobę spoza szkoły.

Budowlanka pikietowała

Do protestujących z ratusza wyszła Krystyna Danilecka-Wojewódzka, wiceprezydent Słupska, która zapewniała, że „Budowlanka” zawsze będzie w Słupsku. – Bo to kształcenie bardzo potrzebne. Pozdrawiam rodziców i nauczycieli i bardzo się cieszę z tej aktywności, bo każda taka forma mówiąca o tym, że bardzo się utożsamiamy z żywotnymi interesami miasta jest bardzo cenna. Nie niszczymy, a wzmacniamy to co dziś istnieje.

Uczniowie podsumowali wystąpienie wiceprezydent Słupska skandując: „Przestań kłamać – przestań kłamać”.