Biblioteka otwarta od 11 maja

Danuta Rakowska, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku, informuje, że od 11 maja 2020 r. Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Dąbrowskiej w Słupsku – budynek główny i filie zostaną otwarte.

Pamiętając jednak o wciąż istniejącym zagrożeniu epidemiologicznym, wprowadzono zasady korzystania z placówek biblioteki, które pomogą nam wszystkim zachować bezpieczeństwo.

 1. Biblioteka będzie funkcjonowała wyłącznie jako wypożyczalnia.
 2. Wydłużone zostaną godziny otwarcia Biblioteki Głównej i Miejsca Animacji Kultury przy ul. Grodzkiej 3 – poniedziałek – piątek 9:00-19:00
 3. We wszystkich filiach bibliotecznych godziny otwarcia pozostają bez zmian, jednak od wtorku do piątku w godz. 14:00-14:30 będzie obowiązywała 30 min. przerwa przeznaczona na dezynfekcję, w czasie której biblioteka będzie nieczynna.
 4. Ilość czytelników, którzy będą mogli korzystać jednocześnie z bibliotek to:
  -Biblioteka Główna – 8 osób (z tego 6 w wypożyczalni głównej i 2 w holu)
  – F3, F6, F7, F11 – 2 osoby
  – MAK, F8, F5 – 4 osoby
  Pozostali czytelnicy proszeni będą o czekanie na zewnątrz naszych agend, w bezpiecznej od siebie odległości.
 5. Czytelnik wchodzący do biblioteki ma obowiązek noszenia maseczki i zdezynfekowania rąk. Wskazane jest zakładanie rękawiczek.
 6. Czytelnie i stanowiska komputerowe pozostają nieczynne do odwołania. Nie ma możliwości wypożyczenia czasopism.
 7. Pracownia Regionalna udostępnia materiały jedynie na zewnątrz i realizuje kwerendy po zamówieniu mejlowym: region@mbp.slupsk.pl (w godz. 9:00-16:00)
 8. Wszystkie książki zwrócone przez czytelników poddawane są 10-dniowej kwarantannie.
 9. Toalety dla czytelników będą niedostępne.
 10. Wszystkie wydarzenia kulturalne zostają zawieszone do odwołania.

Podjęte ograniczenia, które są niezbędne ze względów bezpieczeństwa, mogą wydłużyć czas obsługi czytelników. Dlatego prosimy Państwa o wyrozumiałość, cierpliwość oraz dostosowanie się do nowych zasad. Zalecamy także spisanie na kartce tytułów książek, które Państwa interesują – przyspieszy to czas obsługi.